Блог

Відмінність затирок для клінкерної плитки?

Всі наші клієнти стикаються з проблемою вибору затирки для клинкерної плитки/цегли. На ринку представлено багато торгових марок, є дорогі і дешеві, різних кольорів, і клієнтам, у більшості випадків, потрібно більше, ніж допомога.

Крім таких очевидних відмінностей у затирках, як ціна і колір, є природні відмінності у вигляді затирок, на яке потрібно звернути увагу при виборі.

Нa oтeчecтвeннoм pынкe cтpoитeльныx мaтepиaлoв ceйчac мoжнo выдeлить тpи гpyппы зaтиpoк для клинкepнoй плитки, пpoвeдя paзличиe пo типy нaнeceния зaтиpки в швы: нaнeceниe пoлycyxим cпocoбoм, нaнeceниe из пиcтoлeтa, нaнeceниe пo вceй пoвepxнocти.

Нанесення затирки полісичним способом

Для роботи з такими затирками вода додається в суміш таким чином, щоб вона не стала рідкою, але прибрала консистенцію мокротиння. Під час нанесення розчину не додавати води в вже замішаний розчин, в противному випадку можливі колірні відмінності. Після розведення затирки набивається в шов спеціальним інструментом – рошивкою камінника, виготовленим з нержавіючої сталі.

Для зaтиpки швoв cвeтлыx oттeнкoв (тaкиx кaк: бeлaя, бeжeвaя, пecoчнaя и cтaлнaя) мы peкoмeндyeм иcпoльзoвaть инcтpyмeнты c peзины, дepeвa или дpyгиx мaтepиaлoв, кoтopыe нe ocтaвят «мeтaличecкиx» cлeдoв нa cвeтлoй фyгe. Мокра затирка з твердою горизонтальною поверхнею (з листа фанери, наприклад) набивається розшивкою, підібраної по товщині шва, між. Інструмент необхідно підбирати не тільки по товщині шва, але і за його довжиною (для поперечних швів необхідний інструмент з короткою лопаткою).

Виготовлений розчин слід використовувати протягом 1 години. При звичайній глибині пазов пакт наноситься в два шари в техніку «мокрою на мокрому» і загладжується під натиском. Рівномірність нанесення і обробки є гарантією наступної рівномірності кольору швів. Варто закривати кладку на час переривів в роботі.

Свіжі зроблені шви слід берегти від морозу, сквозняку, зливи і прямого впливу сонячних лиць (при необхідності закрити поліетилен. Підтримка вологості швів є гарантією їх правильного, рівномірного висихання без «згоряння». Не дозволяється проводити роботи при температурі повітря і цеглини нижче + 5ºC. Цей тип затирок характеризується грубою фактурою. Плюси затирок, що наносяться полісухим способом:

  • не висока ціна
  • відсотки пластифікаторів
  • широка кольорова палітра
  • нанесення затирки з пістолета

Ці затирки розводяться водою до стану сметани і наносяться в шов спеціальним пістолетом. Після того, як затирку розвели водою і перемішали, треба почекати ще + – 30 хв. і знову перемішати. Під час нанесення розчину не додавати води або сухий порошок у вже замішаний розчин, в противному випадку можливі колірні відмінності. Ця процедура потрібна для того, щоб не розмазати затирки по плитці. Серед затирок цього типу, на вітчизняному ринку, можна спустити низькоякісні, які при попаданні на плитку спантеличують.

Наступний крок після нанесення затирки в шов – очікування підсихання до стану пластикової маси, не бруднить пальці. У різних виробників затирок рекомендований час очікування варіюється, це завжди зазначено в інструкції. Надлишки затирки зрізаються, а остання затирка розрівнюється по шві пальцями або шпателем з наданням форми.

Форма шва для фасадної плитки має значення. Шов не можна поглинати. При втисканні затирки між плитками утворюється простір для накопичення вологи. Будь-які накопичення вологи на фазі можуть з часом погіршити його експлуатаційні властивості.

Свіжі зроблені шви слід берегти від морозу, сквозняку, зливи і прямого впливу сонячних лиць (при необхідності закрити поліетиле. Підтримка вологості швів є гарантією їх правильного, рівномірного висихання без «згоряння». Не дозволяється проводити роботи при температурі повітря і цеглини нижче + 5ºC і вище +30 ºC.

Плюси затирок, наносяться з пістолета:

  • маскість і простота технології
  • широка кольорова палітра

Мінуси затирок, наносяться з пістолета:

  • більш висока ціна

Нанесення затирки по всій поверхні плитки

Після розведення затирочного порошку до стану сметани, потрібно деякий час витримувати рот для його кращого змочування. Після ще раз повторити перемішування. Розподілити розчин по плитці, виділяючи особливу увагу наповненню швів, щоб уникати пустот в швах.

Як правило, ці затирки наносяться на всю поверхню плитки і розрівнюються гумовою теркою. Після підсихання (20-30 хв.) Залишки затирки видаляються з плитки спеціальною теркою. A ще через 15-20 хв. змиваються губкою, плавними рухами під 45 градусів до плитки.