Клінкерна плитка
Клінкерна плитка - більше 200 видів в наявності на складі | Відмінна ціна в Клінкербуд Україна

Клінкер - довговічність і краса

У джунглях зі скла і бетону люди все частіше шукають спосіб повернутися до більш природних і екологічно чистих матеріалів. Втім, це не означає, що сьогодні при зведенні нових будинків будівельники використовують солому і колоди: вимоги до будматеріалів зараз як ніколи високі. Саме тому клінкер став справжнім хітом серед будівельників, архітекторів і дизайнерів приміщень.  

Як створюється клінкерна плитка?

Історія виникнення клінкеру тісно пов'язана з науково-технічною революцією: ривок технологій дозволив створити такий виробничий процес, при якому в печах постійно підтримувалися надзвичайно висо кі температури - близько 1300-1400 градусів за Цельсієм. Спочатку його використовували в якості матеріалу для мощення доріг там, де добути і обробити камінь для цих цілей, було проблематично. Очищена глина з кварцовим піском спікається спочатку в стеклоподібну масу, яка при охолодженні і затвердінні по міцності могла зрівнятися з каменем. Сама назва «клінкер» пішла від співзвучності з «klink!» - саме такий звук виходить при стиканні кінських підков. Такі дороги вірою і правдою досі служать у багатьох європейських містах уже не одне століття - досить просто відвідати старі райони голландських міст, щоб в цьому переконатися. Згодом з клінкеру стали робити не тільки матеріали для мощення доріг, але також черепицю і цеглу для будівництва. Так цегляно-червоні дахи стали візитною карткою багатьох середземних міст, а стіни, викладені з клінкерної цегли, простоять ще не одне століття. На перших заводах з виробництва клінкеру цеглини формувалися вручну, після чого вони відправлялися на випал. Ручна формовка створювала унікальний малюнок і фактуру цегли, завдяки якій кожен будинок був не схожий на попередній. Сьогодні також можна придбати цеглу ручного формування, яка особливо цінується любителями старовини і традиційних дизайнів, а також її використовують для реставраційних робіт при відновленні старих будівель. Для клінкеру підійде не кожна глина - тільки чисті тугоплавкі глини, до яких додають при необхідності різні натуральні добавки. Кращими глинами по праву вважаються видобуті з родовищ Західної та Центральної Європи, особливо німецькі і польські. Саме тому бренди Німеччини і Польщі займають лідируючі позиції на ринку будматеріалів у багатьох країнах, включаючи Україну. Серед будматеріалів з клінкеру найбільшим попитом користується: цегла, черепиця, бруківка, клінкерна плитка, щаблі й елементи огорож, деталі для камінів і печей, блоки і багато іншого.  

Причини популярності плитки з клінкеру

Довгий час клінкерна цегла тримала лідируючі позиції серед будівельного і облицювального матеріалу. Але у такої цегли в порівнянні із звичайною цеглою є пара недоліків:
  • Ціна. Висока міцність, морозо- і вологостійкість, естетичність стоять досить високо в порівнянні із звичайною цеглою.
  • Вага. Клінкер після спікання стає надзвичайно щільним - саме тому він перестає пропускати і вбирати вологу, але підвищена щільність обумовлюється збільшенням ваги. Тому в ряді випадків для використання цегли необхідно проводити ряд робіт по зміцненню фундаменту. В цьому випадку стала незамінною клінкерна плитка, ціна якої приємно здивує навіть найвибагливіших покупців, а всі позитивні якості клінкеру - збережені.
  Плитка має такий же розмір, як і цегла, але товщина її набагато менше. На вигляд фасад, облицьований плиткою, не відрізнити від цегляного, але і вага її менше, і монтаж набагато простіший.
  • Плитку часто використовують для облицювання фасадів складних форм - там, де з цеглою було б вкрай складно працювати.
  • Як і цегла, плитка не вбирає вологу, тому вона не допускає появи конденсату, не цвіте, на ній не утворюється грибок.
  • Плитка не змінює колір - фарбування йде по всій глибині, тому вона не стирається. Крім того, завдяки стійкості до ультрафіолету, колір не вигорить.
  • Плитка має однакову палітру відтінків з цеглою, тому дизайнерам є з чого вибирати: сьогодні відомі клінкерні бренди пропонують вибрати не тільки різноманітні кольори виробів, але і розмір і фактуру, що дає простір для фантазій.
  Якщо вас цікавить клінкерна плитка київ, можете сміливо звертатися до нашого сайту. Тут вам допоможуть підібрати потрібну конфігурацію і модель виробу під кожен конкретний випадок. Крім того, ви зможете знайти багато корисної інформації і навчальних відео по монтажу плитки з клінкеру і вибрати суміш і мастику для швів.
error: Контент под защитой!